Neff, Ondřej - Jeruzalémský masakr

10. prosince 2013 v 21:36 |  knihy, povídky a filmy

Nakladatelství Triton, 2007, 1. vydání
cyklus JFK č. 10Papeže Benedikta přesně dle plánů na atentát rozporcují motorovou pilou (Aston neodolal, aby JFK coby strýc Podger nenaznačil Hawkovým agentům, proč jim pila nejede). Časoprostorový portál zavede JFK a Jamese Bonda do roku 33 n. l., kdy se jejich nepřítel Xaverius Hawk rozhodne unést Krista ještě před ukřižováním. A Otto Skorzeny, další Astonův (i můj) miláček, si do této doby dokáže propašovat funkční motorovou pilu, samozřejmě s plnou nádrží a nabroušeným řetězem. JFK zaujme místo Krista, skromně přenechávaje Bondovi roli vedlejšího lumpa a osvoboditele z kříže. Společně všechny pikle zmaří atd. Otto zahyne v zanikajícím časoprostorovém tunelu. Ale jinak pěkné.
(Možná ten atentát nedělali Hawkovi lidé, ono se to tam agenty tak hemžilo, že i 007 byl rád, že má u autora knihy mírnou protekci díky svým filmům, u kterých kdysi Neff pomáhal při dabingu.)

Já mám Neffa ráda, vždycky se bavím těmi drobnými rýpnutími, kterých má v textu plno - jenže jsem líná je opisovat. Zamračený
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama