Žralok útočí 3: Lidožrout

22. ledna 2014 v 20:00 |  knihy, povídky a filmy
Z bývalého blogu, abych na to mohla odkazovat...
Obsahuje: John Barrowman, žralok.


* * *
Po shlédnutí tohoto filmu bych název opravila na Loďožrout, to kvůli schlamstnutí celé laminátové lodi i s motorem a pohonnými látkami a jen jedním vyhublým chlapíkem.
Řeč je o Megalodonovi, prapředkovi bílého lidožravého žraloka, našeho dobrého známého z Čelistí. Dávali to 21.9.2012 v 22:55 na Prima Cool a tady je podrobný obsah filmu: http://www.csfd.cz/film/42742-lidozrout/.
Tady je stručný obsah - objeví se žralok, co žere lidi, objeví se odborník, k tomu pár zlounů, nějaký ten sex a nakonec je žralok mrtvý a divák skoro taky. Nehrát v tom kromě té paryby John Barrowman, asi bych toto veledílo oželela. (JB mě trochu zklamal, že se za celý film nesvlékl do plavek, ale mohl tam taky chodit v tom dlouhém černém kabátě a to by na pláži byla hrůza.) Tak nejdřív první záhada - s výjimkou snad jen Čelistí č. 1 bývá nyní odborníkem přes lidožravé ryby hezká mladá bioložka. Ale co se s nimi stane dál? Jak to, že nevyhrají konkurz do dalšího filmu o žralocích, když mohou prokázat svou odbornost a úspěchy řadu let nazpět? Do důchodu mají snad ještě daleko. Původně jsem myslela, že jimi ty žraloky krmí, ale ti si do nich ve filmech nikdy ani nekousnou, i když jinak zhltnou všechno.
Druhá záhada - zlouni si na svou obranu vezmou ruční granáty. Odjistí jeden, hodí do vody, bouchne to. Odjistí druhý, hodí do vody, bouchne to. Pak hodí do vody ruksak se zbylými neodjištěnými handgranáty a bouchne to.
A to prý se u béčkového hororu není čeho bát.
Zpět k ději. Plavčík Ben (Barrowman) najde v podmořském kabelu žraločí zub. Nepodaří se mu ho určit ani vygooglit tuto stránku http://www.fosilie.net/prodej/megalodon/megalodon.html, takže pošle mail s dotazem a fotkou (toho zubu, ne svou) a ejhle, přijede odbornice Cataline i se štábem. (Odbornice, která chyběla ve škole, zrovna když se probíralo ožižlávání podmořských kabelů. To zlouni ne, ti tam seděli a dělali si poznámky, aby jim je potom ve formě tajných dokumentů mohl ukrást Benův kamarád.) Od teď se žralok nezastaví. Buď požírá někoho z komparsu, nebo ho někdo honí, aby mu mohl dát vysílačku. A co je nejpodivuhodnější, on při těch svých útocích mručí. Opakovaně. Dokud ho Cataline nesejme puškou, sadistka. Víte, on ten 5 metrů dlouhý zabiják byl vlastně teprve žraločí mimísek, parybička s ještě mléčnými zoubky, takové ňufátko. Nyní se ale objeví dospělý kus, kterému se do tlamy vejde i miniponorka.
Jejda, já vám to prozradila.
No tak už to dořeknu celé. Jak jen může dopadnout souboj mezi megažralokem a miniponorkou, když v té ponorce je Ben, alias John Barrowman, alias kapitán Jack Harkness, nesmrtelný a nezabitelný šéf Tochwoodu, seriálu vyklonovaného z Doctora Who?
Správně, špatně.

* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama