A dělají to i veřejně!

28. dubna 2014 v 13:54 |  pozoruhodné odkazy
Jde o ruční práce a dvě sestry...


Pod názvem Vlněné sestry mají obchůdek na Fler.cz. Nyní si ale vytvořily vlastní stránky věnované pletení: http://www.vlnenesestry.cz/, kde mají i svůj e-shop, v němž pořídíte přízi, pomůcky (háčky, jehlice), praktická šitá pouzdra a psaníčka nebo rovnou košík, abyste mohli tvořit a nemuseli se honit za rozkutálenými klubíčky.
Na svých stránkách vedou blog o pletení - http://www.vlnenesestry.blogspot.cz/. Tam jsou různé návody a zajímavosti i ze světa. Sestry vedou workshopy pletení pro začátečníky i pokročilé a pletařská setkání "Pleteme spolu" v kavárně u Tří ocásků v Brně.
Prodávají a zároveň pletou na různých jarmarcích.

Lze si také zakoupit už hotové výrobky - a chlubit se jimi jako vlastnoručními do doby, než někdo zlomyslně řekne: "Hele, to je pěkný, nauč mě to!"

Ve fotogalerii na jejich blogu si můžete prohlédnout jejich výtvory a v článku řekněme "ermitážním" jsou staré obrazy s pletařskou tematikou, velmi zajímavé: http://vlnenesestry.blogspot.cz/2013/12/vanocni_20.html.
A ještě http://vlnenesestry.blogspot.cz/2013/12/yarn-bombing.html - chlap, který oplétá veřejné věci (autobus - kromě skel; kmeny stromů; čepice pro Buddhu apod. Dostal mě patníkem přetvořeném na R2D2. Mám doma odpadkový koš, který by byl pro něco takového tvarově ideální...)

Na závěr jsem si od nich vypůjčila toto: Expecto knittum aeternum!

Oprava nebo spíš dodatek: Nejsou to rodné sestry, ale kamarádky. Spřízněné přízí :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama