Zašívárna

24. června 2014 v 21:15 |  ostatní texty

Ďábel nosí Pradu, můj choť montérky.
Dám půl kteréhokoliv království tomu, kdo mě naučí, jak se zašít před zašíváním pracovních obleků.

Ďábel nosí Pradu, opakovala jsem si jako mantru celou sobotu, kdy jsem z manžela-trhana dělala manžela-solidního živnostníka. Přímo ze Satanovy dílny bezpochyby pochází vynález kapsičky přišité na velkou kapsu nebo kapsičky všité zevnitř do venkovní kapsy. Také jsem přišila kus plandajícího okraje, než jsem si všimla, že přikrývá zip a je proto nutné přišít ho přesně tak jak původně, čili pěkně složitě.
Zlomila jsem jehlu. Obyčejnou, ne ve stroji. Je to docela jednoduché, nezkoušejte to ale bez náprstku! Jehlu zapíchnete špičkou do látky v místech, která šicí stroj odmítl prošít, na libovolný prst nasadíte náprstek a pak jen zatlačíte. Mám různé náprstky, pro tento pokus se osvědčil pravý americký, ze silného nemagnetického kovu, těžký a velký tak, že i já ho dostanu na palec. Palec je co do síly takový kulturista.
Na neděli zůstaly věci filozofického charakteru. Filozofovala jsem, zda je lepší přišívat knoflík nebo klasický zip nebo suchý zip a zda se v mém věku vyplatí rozvod. Díky novelizacím občanského zákoníku je totiž získání trvalého vdovského důchodu stále těžší...

Zašívání zřejmě snižuje IQ. Posuďte sami:

Ďábel si nosí Pradu.
Lucifer
pro mě jen
šije zradu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama