Web Děti noci

19. srpna 2014 v 22:00 |  pojmy a dojmy - fanfiction
Můj první příspěvek pro Fanpolis, rozšířený zde o "dojmy o webu".


Pojmy:
Web Děti noci si klade za cíl zmapovat všechna odvětví upířího a vlkodlačího výstkytu jako jsou filmy, knihy, hudba a mýty. Slouží jako útočiště pro všechny fanoušky nadpřirozených nočních tvorů, upírů a vlkodlaků především. Fanoušci mají možnost číst tematicky zaměřené články, diskutovat na fóru, soutěžit o hodnotné ceny a účastnit se každoročního NightConu, který je pořádán v rámci Festivalu fantazie. Web upozorňuje na nové knihy v českém i anglickém jazyku, uveřejňuje ukázky z knih i jejich recenze. Ve Filmotéce jsou upoutávky na filmy i seriály a rozhovory s osobnostmi.
Děti noci nejsou žádným kultem uctívačů upírů a vlkodlaků, naopak se od takových lidí distancují. Považují se za členy fandomu a subkomunitu sci-fi/fantasy/hororu.
Web vznikl ze stránek jedné fanynky pravděpodobně v srpnu 2006 a v současné době pro něj pracuje 15 redaktorů. Kromě jejich článků můžete číst i tvorbu čtenářů (zaměřenou stejně jako celý web), a to prózu, poezii i fanfiction.

Dojmy:
Klady:
1) Skvěle vyfiltrují knihy s "dětmi noci". To zatím žádné jiné knih-nabízečství neumí, rozstrkávají knihy pod horory, fantasy, knihy pro dospívající atd. Červená knihovna zůstává stále červenou knihovnou, jen je pro mě méně nudné, je-li Romeo vlkodlak a Julie upírka.
2) Ukázky z knih jsou natolik dlouhé, že v případě pochyb usnadní rozhodnutí.
3) Výborný název webu, výstižný, poetický a odkazující na stejnojmennou knihu od Dana Simmonse.

Zápory:
1) Šedé písmo na černém podkladu = číst jen za bílého dne.
2) Písmo je opravdu malé, musím ho zvětšit. To znamená, že tento web čtu raději po určitých časových úsecích (když musím měnit nastavení zobrazení) a tím pádem jsou soutěže už prošlé.
3) Toto je osobní, ale - neshodnu se s nimi v hodnoceních. Knihy, nad kterými jásají, mi nestojí ani za vyhledání v městské knihovně. Knihy, které oni minou bez povšimnutí, jsou podle mě dobré. Bohužel to neplatí stoprocentně a nemohu se spolehnout na přesně opačný názor.
4) Ty tematicky zaměřené články jsou - nemastné neslané.

Pro ilustraci obrázek hlavní strany. Nádherný úplněk, ten fakt zvětšovat nemusím. Smějící se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama